Shqetësuese dhe e dhimbshme, 30 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë nga Covid-19

 

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 995.930 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 347.344 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 9.415 testime, 685 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 30 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.384 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 133.314.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 19.923.