LATEST ARTICLES

Tregohet nëse do të garojë për kryetar të LDK’së

Deputeti i LDK’së Ramiz Kelmendi thotë të mos ketë menduar që t’i hyjë garës për të parin e kësaj partie.Duke folur në emisionin ‘DPT...

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë...

Nis falsifikimi i certifikatës së veteranit

Pos mashtrimit me listat e veteranëve, ka nisur edhe një formë tjetër e keqpërdorimit me këtë status. Janë disa raste, të falsifikimit të certifikatës...

Jep dorëheqje Drejtori i Bordit të Telekomit(Shkrimi tij)

Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor i Bordit në Telekom. Ai kërkesën e tij të dërguar kryeministrit Haradinaj e...

Minatorët e Stantërgut blejnë burgia në vlerë rreth 80 mijë euro

Rreth 80 mijë euro do të shpenzohen nga buxheti i shtetit për të furnizuar Minierën e Stantërgut me disa burgia për shpime. Furnizimi me...

Haradinaj: Çështja e kufijve është temë e së kaluarës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj deklarimeve të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq për ndërhyrje të mundshme në veri. Ai në...

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Drama rikthehet në partinë ku, ndryshe nga subjektet tjera politike, asnjëherë nuk ka vetëm një kandidat për kryetar. LDK ka shpallur zgjedhjet e brendshme....

Gazeta serbe i kushton artikull Luana Vjollcës, kështu ia kthen shqiptarja

Një gazetë serbe ka shkruar një artikull për Luana Vjollcën, duke theksuar se ajo i urren serbët ndërsa përkrahë Kosovën. Një gazetë serbe me...

Edhe komandanti i FSK’së rehaton gruan në Qendrën e Studentëve

Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita Simnica-Rama. Ka...

Elitës i ka dalë vera, kështu është veshur sot

Elita Rudi është moderatorja kosovare dhe një ndër më të pëlqyerat. Ajo dhe këngëtari i njohur, Gjiko para pak javësh janë bërë prindër për herë...