LATEST ARTICLES

Tregohet nëse do të garojë për kryetar të LDK’së

Deputeti i LDK’së Ramiz Kelmendi thotë të mos ketë menduar që t’i hyjë garës për të parin e kësaj partie.Duke folur në emisionin ‘DPT te Fidani’, Kelmendi thotë se pozita e tij rreth politikave...

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë e sigurimit të Rugovës.Merovci, në RTV Dukagjini, ka treguar disa...

Nis falsifikimi i certifikatës së veteranit

Pos mashtrimit me listat e veteranëve, ka nisur edhe një formë tjetër e keqpërdorimit me këtë status. Janë disa raste, të falsifikimit të certifikatës së veteranit të luftës përmes së cilit disa persona po...

Jep dorëheqje Drejtori i Bordit të Telekomit(Shkrimi tij)

Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor i Bordit në Telekom. Ai kërkesën e tij të dërguar kryeministrit Haradinaj e ka postuar në llogarinë e tij Facebook. Teksa vendimin e tij...

Minatorët e Stantërgut blejnë burgia në vlerë rreth 80 mijë euro

Rreth 80 mijë euro do të shpenzohen nga buxheti i shtetit për të furnizuar Minierën e Stantërgut me disa burgia për shpime. Furnizimi me këto pajisje parashihet të bëhet brenda 2 muajve. Minatorët e...

Haradinaj: Çështja e kufijve është temë e së kaluarës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj deklarimeve të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq për ndërhyrje të mundshme në veri. Ai në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, deklaroi...

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Drama rikthehet në partinë ku, ndryshe nga subjektet tjera politike, asnjëherë nuk ka vetëm një kandidat për kryetar. LDK ka shpallur zgjedhjet e brendshme. Lutfi Haziri është deklaruar për kandidimin e tij, ndërsa kundërshtare...

Gazeta serbe i kushton artikull Luana Vjollcës, kështu ia kthen shqiptarja

Një gazetë serbe ka shkruar një artikull për Luana Vjollcën, duke theksuar se ajo i urren serbët ndërsa përkrahë Kosovën. Një gazetë serbe me emrin ‘Espreso‘ ka shkruar një artikull për prezantuesen dhe këngëtaren...

Edhe komandanti i FSK’së rehaton gruan në Qendrën e Studentëve

Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita Simnica-Rama. Ka disa muj prej kur ajo ka filluar të punojë në...

Elitës i ka dalë vera, kështu është veshur sot

Elita Rudi është moderatorja kosovare dhe një ndër më të pëlqyerat. Ajo dhe këngëtari i njohur, Gjiko para pak javësh janë bërë prindër për herë të parë, dhe djalin e tyre e kanë pagëzuar me...