Tregohet nëse do të garojë për kryetar të LDK’së

Deputeti i LDK’së Ramiz Kelmendi thotë të mos ketë menduar që t’i hyjë garës për të parin e kësaj partie.Duke folur në emisionin ‘DPT...

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar...

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë...

Nis falsifikimi i certifikatës së veteranit

Pos mashtrimit me listat e veteranëve, ka nisur edhe një formë tjetër e keqpërdorimit me këtë status. Janë disa raste, të falsifikimit të certifikatës...

Jep dorëheqje Drejtori i Bordit të Telekomit(Shkrimi tij)

Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor i Bordit në Telekom. Ai kërkesën e tij të dërguar kryeministrit Haradinaj e...

Minatorët e Stantërgut blejnë burgia në vlerë rreth 80 mijë euro

Rreth 80 mijë euro do të shpenzohen nga buxheti i shtetit për të furnizuar Minierën e Stantërgut me disa burgia për shpime. Furnizimi me...

Haradinaj: Çështja e kufijve është temë e së kaluarës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj deklarimeve të ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq për ndërhyrje të mundshme në veri. Ai në...

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për...

Drama rikthehet në partinë ku, ndryshe nga subjektet tjera politike, asnjëherë nuk ka vetëm një kandidat për kryetar. LDK ka shpallur zgjedhjet e brendshme....

Gazeta serbe i kushton artikull Luana Vjollcës, kështu ia kthen shqiptarja

Një gazetë serbe ka shkruar një artikull për Luana Vjollcën, duke theksuar se ajo i urren serbët ndërsa përkrahë Kosovën. Një gazetë serbe me...

Edhe komandanti i FSK’së rehaton gruan në Qendrën e Studentëve

Rrahman Rama udhëheq institucionin më të rëndësishëm të sigurisë në Kosovë. Por, pa udhëheqje nuk ka mbetur as bashkëshortja e tij, Drita Simnica-Rama. Ka...

Elitës i ka dalë vera, kështu është veshur sot

Elita Rudi është moderatorja kosovare dhe një ndër më të pëlqyerat. Ajo dhe këngëtari i njohur, Gjiko para pak javësh janë bërë prindër për herë...

Ja çfarë ndodh nëse nuk i lani dhëmbët përpara se të...

Të shumta janë këshillat që vijnë nga stomatologët për trajtimin e dhëmbëve. Ka disa që mendojnë se dhëmbët duhen larë para se të flesh...

Ky është ish-ushtari i UÇK-së, i cili aplikoi mbi 100 herë...

Ishte ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Conell, i cili tha hapur të hënën se Kuvendi dhe Qeveria si dy institucionet udhëheqëse...

Zeka: Ato që i ka thënë Ambasadori Britanez në takim edhe...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka në një postim në rrjetin social Facebook, ka thënë se tema rreth punësimeve...

Polici i dyshuar nga Suhareka, kishte edhe aktakuza të tjera

Polici nga Suhareka, Shefki Spahiu mëngjesin e së dielës derisa përpiqej të kryente një grabitje në një kazino të këtij qyteti, qëlloi me armë...

Punësimet në Telekom nuk ndalen, kësaj radhe ja kush “rehatohet” në...

Deputetët dhe zyrtarët e AAK-së e kanë mbushur Telekomin e Kosovës me të punësuar me familjarët e tyre. Deputeti Muharrem Nitaj ka të punësuar djalin...

Sot ajo feston ditëlindjen, ja sa vite mbush Gresa Behluli

Gresa Behluli është këngëtarja shumë e suksesshme kosovare.Ndonëse u bë e njohur në publik si vajza e Shkurte Fejzës, ajo famën e madhe e...

Labi publikon foto me Qëndresën, bie në sy trupi i saj...

Labinot Gashi është moderator I njohur shqiptar dhe një ndër më të pëlqyerit. Ai tani është i martuar dhe gruaja e tij, Qëndresa është po...

Engji publikon foto me motrat, ja cila merr gjithë vëmendjen

Engjëllusha Salihu është këngëtarja shumë e njohur e muzikës popullore.Fillimisht u bë e njohur si vajza e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit. Edhe pse është...

Kaltrina publikon foton më të ëmbël të vajzës, vëmendja tek mbishkrimi

Kaltrina Mikushnica është një prej moderatoreve më të njohura shqiptare.Qysh në fillim ajo u bë tejet e pëlqyer në publik. Ajo tani është larguar pak...

Egzona publikon foto në punë, vëmendje merr pamja e saj

Lidhja me këngëtarine njohur, Albatrit Muqiqin, e bëri të njohur në publik e media Egzonën.Ajo është tani shumë e përfolur në publik dhe çdo...