Erkisen përcjellët jashtë fushë me barelë nga mjekët – situata e tij duket kritike

Mesfushori danez Cristian Eriksen është rrëzuar pa ndenja në tokë në minutën e 43-të të takimit.

Për më shumë se dhjetë minuta ekipi mjekësor i danezëve i qëndruan mbi kokë duke i bërë edhe reanimacion kardiopolmonar.

Momente ankthi te lojtarët e Danimarkës që e rrethuan lojtarin, duke mos lejuar që të shiheshin ato pamje.

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar për gjendjen e lojtarit të Interit që sipas mediave të huaja mund të ketë pësuar atak kardiak.

Ndeshja është ndërpre dhe lojtarët e të dyja ekipeve shkuan në zhveshtore./Telegrafi/