Eriksen mund të rikthehet te ish skuadra pasi të lirohet nga Inter

Christian Eriksen mund të rikthehet te Ajax, raporton Corriere dello Sport, përcjell Sinjali Sport.

Playmakeri danez, i cili pësoi arrest kardiak në Euro 2020, pritet të lirohet nga Interi dhe të lirohet për të rifilluar karrierën e tij diku tjetër.

Pasi mësoi këtë skuadra holandeze, menjëherë ka filluar të mendojë seriozisht për një transferim të tij.

Eriksen luajti për Ajaxin në të kaluarën nga viti 2010 deri 2013. /Gazeta Sinjali Sporti/