Thursday, September 23, 2021
Home Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Cristiano Ronaldo po spekulohet se i është ofruar Manchester City nga super agjenti Jorge...

0
Superylli portugez është lënë nën hije nga rivali i përjetshëm Lionel Messi me sagën e largimit nga Barcelona këtë verë, por afati s’ka përfunduar...

ZYRTARE: Lionel Messi i bashkohet një ekipit si lojtar i lirë

0
Lionel Messi është futbollisti më i ri i Paris Saint-German. Futbollisti argjentinas i bashkohet PSG si lojtar i lirë, pasi i skadoi kontrata muajin e...

Jep dorëheqje njëri nga Federata e Futbollit në Kosovë

0
Eroll Salihu nuk është më sekretar i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës. Shtëpia e futbollit kosovar ka njoftuar se Salihu e ka...

Kosova ngritët pesë pozita në renditjen e re të FIFA-s

0
Kosova ka ngritje për pesë pozita në renditjen më të re të FIFA-së. Pas përfundimit të Kampionatit Evropian “Euro 2020” dhe Copa Americas, FIFA ka...

Skuadra gjermane kërkon transferimin e Lirim Kastratit, Dinamo refuzon ofertën

0
“Sky Sports” ka raportuar se Dinamo Zagreb nuk ka pranuar ofertën e dytë nga Werder Bremen për lojtarin shqiptar, Lirim Kastrati. Sipas mediumit deichstube.de, thuhet...

Nipi i Adem Jasharit ftohet tek Kombëtarja e Kosovës, janë edhe 3 nga Mitrovica

0
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll U17 do t’i luajë dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U17 në Sofje. Tashmë përzgjedhësi, Arsim Abazi, ka publikuar listën e...

Mitrovicasi Behrami: As që kam menduar të luaj për Kosovën bile, jam krenar që...

0
Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që... Valon Behrami e ka pranuar se në kokën e tij kurrë...

Vushtrriasi po i “çmonton serbët”, i mposhti 3 radhazi dhe u bë kampion në...

0
Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që... Sportistët nga Kosova vazhdojnë ta bëjnë atë që nuk ka arritur...

KF Llapi reagon për çmimin e biletave të Dritës: Nuk qenkan liruar as me...

0
KF Llapi ka reaguar për çmimin e biletave të ndeshjes Drita-Feynord. Në reagimin publik, llapjanët thonë se janë kritikuar shumë për çmimin ku do të...

ZHGËNJYESE / Publikohen video, tifozët anglezë ггahin ata italianë jashtë stadiumit

0
Italia u shpall mbrëmë kampione e Europës në finalen e madhe në Uembli të Anglisë, duke fituar përmes penaltive përfaqësuesen e “tre luanëve”. Anglezët...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...