Thursday, September 23, 2021
Home Shëndetësi dhe Teknologji

Shëndetësi dhe Teknologji

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Këto janë pesë komunat me më së shumti raste aktive me COVID-19

Komuna me më së shumti raste aktive është Prishtina me 3 mijë e 11 raste aktive me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Pas saj radhitet Prizreni...

Shfaqet virus i ri që po rrezikon një pandemi tjetër, shkakton të vjella dhe...

Mendohet se një virus i quajtur Nipah do shpërthejë pasi një djalë i ri indian u vra nga kjo sëmundje që shkakton të vjella...

MSH SHQYRTON MASAT E REJA, SHKOLLAT NUK PRITET TË HAPEN DERI MË 26 SHTATOR

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me pandeminë Covid–19...

Shqetësuese dhe e dhimbshme, 30 të vdekur në 24 orët e fundit në Kosovë...

  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.646 doza të...

Vitia thotë se nga viti i ardhshëm do të jetë në dispozicion doza e...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se doza e tretë e vaksinës do të jetë në dispozicion për qytetarët e Kosovës vitin e...

Valbon Krasniqi me një njoftim të rëndësishëm

Nuk ka dilemë. Gratë shtatzëna duhet të vakzinohen edhe në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik...

Tragjike: Vdes edhe një 26-vjeçare nga Covid-19 pasi lindi foshnjën

Një 26 vjeçare nga Vitia ka vdekur sot pas infektimit me COVID-19. Ajo ishte shtatzënë dhe kishte lindur para disa ditëve fëmijën në Klinikën e...

Kujdes nga kjo kabllo e Iphon-it, mund t’ua vjedh paswordat dhe të dhënat(Detajet)

Një version i ri i kabllos së Iphone-ve “USB-C” mund t’ua marrë gjitha të dhënat. “Vice.com” ka publikuar një artikull ku supozohet se se hakerat...

03 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë...

03 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:  Në 24 orët e fundit janë dhënë...

Rëndohet situata në spitale, ShSKUK kthen në qendra për pacientë me COVID edhe ambulancat...

Shërbimi Spitalor dhe Kllinik Universitar i Kosovës, njofton se për shkak të rritjes së numrit të spitalizuarve me COVID-19, në klinikat e QKUK-së, me...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Mashtrimi në Instagram/ Tayna ndryshe nga jeta e përditshme (FOTO)

0
Emra të shumtë të estradës janë të njohur për operacionet e ndryshme plastike dhe kjo shihet në momentin kur disa prej këngëtarëve tona nuk...

Vendimi drastik në Gjermani, të infektuarit e pavaksinuar nuk paguhen gjatë karantinës

0
Gjermania ka marrë një vendim në bazë të të cilit ata që nuk janë vaksinuar ndaj COVID-19 dhe infektohen nuk do të përfitojnë kompensim...

“Dhoma e ferrit”/ Pamjet e vendit ku Babis vrau 20-vjeçaren dhe inskenoi grabitje nga...

0
Fotografitë në dhomën ku u vra 20-vjeçarja Caroline në Glyka Nera të Greqisë janë publikuar nga mediumet greke. Pamjet, të cilat përfshihen në dosjen e...