Nuk do të besoni, çdo 41 sekonda në botë shitet një...

Çdo 41 sekonda në botë shitet një veturë ‘Golf’.I lindur për të zëvendësuar Volkswagen Beetle, sot vetura Volkswagen Golf, që festoi 45-vjetorin e krijimit,...

Si të mbroheni nga drita e smartfonit që po ua shkakton...

Gjithnjë e më po ka dëshmi që drita blu që del nga smartfonët, tabletat dhe kompjuterët tanë përbën një rrezik të rëndë shëndetësor, me...

Kjo është fotografia më e afërt që NASA i ka bërë...

NASA ka mundësuar përspektivën më të afërt të diellit përmes një fotografie, në një përpjekje për të kuptuar funksionin e yllit të sistemit tonë....

Keni probleme me baterinë e telefonit, kjo është zgjidhja më e...

Problemet me baterinë e telefonit janë shumë të shpeshta. Aparatet smartphone janë fjala më e fundit e teknologjisë, me aplikacione nga më të shumëllojshmet....

Kujdes! Ky është mashtrimi i ri ndaj përdoruesve të iPhone (Video)

Një mashtrim i ri po merr në shënjestër përdoruesit e iPhone dhe përpiqet t’i mashtrojë ata në dhënien e informacionit të tyre të hyrjes...

E përdorni Instagramin? Nuk do ta besoni nga çfarë jeni i...

Instagrami është ndër rrjetet sociale më të përdorura kohëve të fundit, e sidomos nga të rinjët. Shpërndarja e fotografive e videove është bërë trend...

Vëmendje: Priten ndërprerje të përkohshme të internetit për kaq orë!

Nëse në 48 orët e ardhshme filloni të përjetoni rënie të rrjetit, mos u shqetësoni sepse kjo është planifikuar. Në një raport nga RT...

Nokia prezanton super telefon, me ekran gjigant!

Prezantohet telefoni i ri të mençur Nokia 7.1. Nokia 7.1 ka ekran me rezolucion 1080 x 2280 piksela dhe diagonale prej 5.84 inç. Ai...

Jeni të rrezikuar: Facebooku apelon të ndërroni fjalëkalimet e llogarive tuaja...

Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë, teksa bëjn[ë thirrje se mbi 90 milionë...

Bie Bitcoini, ja çka i shkaktoi kjo kosovarëve

Rënia e çmimit të Bitcoin ka bërë që të ulet dukshëm numri i të interesuarve për të investuar në këtë kryptovalutë. Përderisa në dhjetor...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ