Çfarë duhet t’i mësojë një i rritur një adoleshenti?

Gjëja e parë, që i duhet mësuar adoleshentit, është: pse është bukur të jesh djalë, apo vajzë dhe çfarë është ajo karakteristikë vetëm e...

Merr një buzëqeshje, dhuroja atyre që nuk e kanë patur asnjëherë

Mahatma Gandhi-Merr një buzëqeshje, dhuroja atyre që nuk e kanë patur asnjëherë. Merr një rreze dielli, dhe bëje të fluturojë atje ku mbretëron nata. Zbulo...

Zbulo çfarë tregon forma e kërthizës tënde

Teoria studion formën e kërthizës dhe shpjegimi mund të të duket i çuditshëm, por nuk ka dyshim që do habitesh nga ajo që do...

Pesë teoritë e diskutueshme, që do të ndryshojnë pikëpamjen tuaj mbi...

A keni parë ndonjëherë yjet lart në qiell, dhe keni nisur të mendoni se si filloi gjithçka? Të gjithë kemi dëgjuar për Teorinë e...

7 mënyra të thjeshta për të bërë një bisedë sa më...

Shpesh e gjejmë veten në situata të sikletshme ku nuk dimë se çfarë të themi. Ajo çfarë na bllokon është fakti se nuk dimë...

Xhamat i keni larë gabim deri sot

Ndonëse ngjan si një punë e lehtë, duket të ketë disa truqe, në mënyrë që xhamat të ndrijnë. Më poshtë gjeni të gjitha gabimet...

4 mënyra efektive për të thënë ‘jo’ pa u ndjerë fajtore

Shpesh kemi frikë të themi, “jo” edhe pse refuzimi mund t’i bëjë gjërat më të lehta për ne. Duke thënë “Po” pa dëshirë ne...

20 emrat e foshnjave që do bëhen trend në vitin 2019

Por t`ia vendosësh emrin një fëmije nuk është gjithmonë e lehtë.Një grup i prindërve në internet ka përpiluar një listë me 20 emra të...

Zgjidhni shpejt një gjethe që ju pëlqen dhe zbuloni se çfarë...

Çdo fletë ka formën e vet dhe me provën e sotme, duke zgjedhur se cila prej këtyre 5 gjetheve ju tërheq më shumë, do...

Flokë të shëndetshme me maskat me avokado

Sikur të mos mjaftonin vetëm këto, ju vendosni të kryeni edhe tretmane të ndryshme, jo rrallë herë, edhe të shtrenjta në sallone bukurie.or, ndonëse...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ