Thursday, September 23, 2021
Home LAJME z.Arsimi dhe Ekonomi

z.Arsimi dhe Ekonomi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Vitia: IKShPK ka rekomanduar të vazhdojnë masat për shkollat

0
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, gjatë mbledhjes së Qeverisë ka thënë se janë duke diskutuar që nga e premtja për të gjetur zgjidhjen më...

Lajm i mirë nga Ministia e Financave, këta punëtorë përfitojnë nga 50 dhe 100...

0
Ministri i Financave Hekuran Murati ka thënë se masat në kuadër të Pakos së Ringjalljes Ekonomike kanë pasë sukses relativisht të mirë por që...

Komunat kërkojnë që mësimi të fillojë më 27 shtator

0
Në takimin e sotëm të Kolegjiumit të drejtorëve komunalë të arsimit me përfaqësues të Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, është diskutuar rreth...

Ish-rektori i UP-së godet Qeverinë: Gjendja në arsim nuk përmirësohet me lirime nga pagesa

0
Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, ka komentuar vendimin e fundit të Qeverisë së Kosovës për lirimin nga pagesat, të të gjithë studentëve...

Shtyrja e mësimit nuk është opsion për SBAShK-un: Më mirë mësim me prani fizike

0
Sipas vendimit të fundit të Qeverisë së Kosovës, fillimi i vitit shkollor 2021/22 është shtyrë deri më 26 shtator. Nëse nxënësit do të rikthehen...

Orët e humbura të mësimit do të kompensohen

0
Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci tha se lirimi nga pagesa për vijimin e mësimit në arsimin e lartë do të...

Shtyrja e mësimit? Kurti e Nagavci mbajnë konferencë për media

0
Kryeministri Albin Kurti sot do të mbajë konferencë për media bashkë me Ministren e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavcin. Konferenca do të mbahet në...

Rritën me të madhe çmimet e produkteve ushqimore, nga nesër kaq kushtojnë

0
Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar indeksin e harmonizuar të çmimeve të konsumit, për muajin gusht 2021, ku thuhet se inflacioni mujor i...

Hapet konkursi për pranimin e studentëve të UP-së në konvikte

0
Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës ka shpallur konkurs për pranimin e studentëve për banim  në  konvikte dhe  për ushqim  në mensë, transmeton...

A duhet të testohen nxënësit para fillimit të vitit të ri shkollor? – flasin...

0
Nëse institucionet shëndetësore në vend rekomandojnë që të bëhet testimi i nxënësve ndaj Covid-19 para fillimi të vitit të ri shkollor, komuniteti i arsimit...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...