Monday, August 2, 2021
Home LAJME z.Arsimi dhe Ekonomi

z.Arsimi dhe Ekonomi

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Sa do t’i ndihmojë studentët heqja e pagesës për studime në universitete publike?

Heqja e pagesës për studentë në universitete publike, nuk ndikon drejtpërdrejt në përmirësimin e cilësisë së studimeve, e as në heqjen e barrës së...

10 milionë euro për familjet që kanë kredi në bankë

Me prezantimin e pakos për ringjalljen ekonomike, Qeveria e Kosovës ka treguar se prioritet ka çështjen e punësimit.Qeveria e Kosovës në prezantimin e Pakos...

Hendeku mes arsimimit dhe tregut të punës, mungesa e statistikave për profilet që nevojiten

Në Kosovë mungojnë statistikat për profilet që nevojiten në tregun e punës. Prandaj nga komuniteti i arsimit kërkojnë që të bëhet një strategji nacionale...

10 milionë euro për familjet që kanë kredi në bankë

Me prezantimin e pakos për ringjalljen ekonomike, Qeveria e Kosovës ka treguar se prioritet ka çështjen e punësimit.Qeveria e Kosovës në prezantimin e Pakos...

Publikohen rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, kalueshmëria mbi 68 për qind

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), ka publikuar rezultatet e Provimit Shtetëror të Maturës, të cilit i janë nënshtruar mbi 23 mijë...

Murati prezanton Pakon e Ringjalljes Ekonomike prej 420 milionë eurosh

Sot gjatë konferencës për media, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati prezantoi Pakon e Ringjalljes Ekonomike, e cila kap vlerën prej 420...

Keto biznese do të mbështeten nga pakoja e re e rimekëmbjes ekonomike 5 kategori...

Sot gjatë konferencës për media, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati prezantoi Pakon e Ringjalljes Ekonomike, e cila kap vlerën prej 420...

Keto jane 5 kategorite kryesore te masave te pakos se ringjalljes ekonomike

Sot gjatë konferencës për media, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati prezantoi Pakon e Ringjalljes Ekonomike, e cila kap vlerën prej 420...

Kjo është Pako e Ringjalljes Ekonomike prej 420 milionë eurosh

Sot gjatë konferencës për media, Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati prezantoi Pakon e Ringjalljes Ekonomike, e cila kap vlerën prej 420...

Pasuria e kabinetit Kurti: Deklarimet për vitin 2020 dhe 2021

Agjencia Kundër Korrupsionit ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik për vitin 2021. Sipas përllogaritjeve, del se kryeministri...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

“I çmende grekët me bukurinë tënde”, moderatorja shqiptare super “hot” me bikini

0
Moderatorja Alesia Bami prej disa ditë po shijon pushimet në Greqi, në vendin luksoz, Mykonos. Alesia ka publikuar një fotografi në “Instagram” ku shfaqet me...

Ndryshimi drastik në dukje i Zanfina Ismailit

0
Zanfina nuk po njihet. Këngëtarja kosovare e cila ka kohë që nuk është aktive në skenë sot është shfaqur krejt ndryshe. Teksa është rregulluar te make...

Valbon Krasniqi tregon nëse do të ketë sërish mbyllje totale pas rritjes së rasteve...

0
Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e lehtë e numrit të infektimeve më Covid19, ndërsa rreth 90 për qind e infektimeve janë me...