Wednesday, December 1, 2021

Aktivistët organizojnë protestë për ta përjashtuar nga UP, Ardian Kastratin

0
Aktivisti Rron Gjinovci përmes një postimi në facebok ka njoftuar që pas gjuhës që ka përdorur deputeti nga radhët e PDK-së, Ardian Kastrati do...

Blerta Deliu: Çdo shoqëri demokratike, ngjarjen e sotme do ta shënonte si Ditën e...

0
Deputetët e PDK-së, Blerta Deliu, ka reaguar pas zgjedhjes së presidentit të Kosovës.Deliu u shpreh se çdo shoqëri demokratike, ngjarjen e sotme do ta...

“Turpi ka emër, Ardian Kastrati”

0
Anëtarja e Listës “Guxo”, Rejhan Vuniqi, ka reaguar pas gjuhës së përdorur nga deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati. Ajo shkruan se, “i ashtuquajtur Profesor Universiteti...

Sot protestë para Rektoratit, kërkohet dorëheqja e Ardian Kastratit

0
Disa aktivistë nesër do të protestojnë kundër gjuhës seksiste të profesorit dhe deputetit të PDK-së, Ardian Kastrati, që përdori një fragment të Faik Konicës...

Kadrijaj pas zgjedhjes së Osmanit presidente: Adem Hoxha na tregoj pse votoj, për të...

0
Kadrijaj pas zgjedhjes së Osmanit presidente: Adem Hoxha na tregoj pse votoj, për të tjerët e kuptojmë më vonë Deputetja nga radhët e Aleancës për...

Adriatik Kelmendi: Po të mos ishte konstruktiviteti i LDK-së, Osmani s’do të ishte Presidente

0
Vjosa Osmani ka marrë votat e nevojshme për postin e presidentes. Ajo sot është votuar me 71 vota në raundin e tretë, duke marrë...

Ish-deputetja Valdete Idrizi i reagon Ardian Kastratit: Bullizmi nuk kalon

0
Ish-deputetja e PDK-së, Valdete Idrizi, ka reaguar pas një shkrimi të publikuar në Facebook bashkëpartiaku i saj, deputeti dhe profesori universitar Ardian Kastrati, ku...

Përfaqësuesit studentorë nisin peticion për largimin e Ardian Kastratit nga UP-ja

0
Organizata studentore ‘Studim Kritikë Veprim’ kanë nisur peticion për largimin e profesorit universitar, Ardian Kastratit, njëherësh edhe deputet i PDK’së në Kuvendin e Kosovës,...

Albin Kurti: Sonte fituan të gjithë, fitoi shteti i pavarur, fituan qytetarët e vendit,...

0
Shkruan Albin Kurti: Sonte fituan të gjithë, fitoi shteti i pavarur, fituan qytetarët e vendit, fitoi republika dhe demokracia, fituan deputetët dhe partitë, fitoi kuvendi...

Skandaloze: Mediumi publik promovon bullizmin dhe gjuhën e urrejtjes

0
Radio Televizioni i Kosovës ka publikuar statusin e Ardian Kastratit i cili citon Konicën për të ironizuar me Vjosa Osmanin Në shkrimin për Kastratin, RTK...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes tragjikisht një person

0
I lënduari në aksidentin që ndodhi më 18 nëntor, në rrugën Shtime – Suharekë, në fshatin Carralevë, ka vdekur dje. Viktima fillimisht ishte dërguar në...

Kurti shfuqizon dy vendime të rëndësishme të qeverive të kaluara

0
Kryeministri Albin Kurti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook ka treguar se gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë kanë shfuqizuar dy...

Skandaloze, Ramabaja flet me zë të vogël: Xhavit Haliti është i mirë me e...

0
Sadri Rambaja është dëgjuar në debatin e T7 duke thënë për deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, se është i mirë...