Thursday, December 2, 2021

PËRGATITUNI ! Mësohet se kur do bie çmimi i naftes në Kosovë

0
Çmimet e naftës për disa ditë me radhë janë duke shënuar rënie në tregun botëror, e kjo po reflektohet edhe në Kosovë. Kështu pohon për...

Lajm i mirë për kosovarët, kjo sapo ndodhi!

0
Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi u shpreh optimist se populli i Kosovës së shpejt do të mund të udhëtojnë...

Neglizhenca dhe mos respektimi i marrëveshjeve të “Hymeri Elevators”, irriton banorët e një objekti...

0
Mos respektimi i marrëveshjeve dhe kontratave nga kompania “Hymeri”, është bërë mollë sherri mes banorëve të një lagjeje në Prishtinë. Ata fillimisht kishin bërë një...

Të gjitha masat ANTI-COVID që do hyjnë në fuqi në Kosovë

0
Qeveria e Kosovës po diskuton për masat e reja Anti-COVID. Zëdhënës për informim në MSh kanë thënë për Express se do t’ua propozojnë Qeverisë...

Mbyllje? Ja vendimi i ri per kafiteritë dhe restorantet

0
Kryeministri Albin Kurti ka thirrur mbledhjen e kabinetit qeverisës për të miratuar masat e reja kundër COVID-19. Mbledhja elektronike ka nisur para pak minutave dhe...

BEFASI ! Qeveria merr këtë vendim për masat e reja

0
Kryeministri Albin Kurti ka thirrur mbledhjen e kabinetit qeverisës për të miratuar masat e reja kundër COVID-19. Mbledhja elektronike ka nisur para pak minutave dhe...

VENDIMI I FUNDIT: Ashpersohen masat në Kosovë

0
Qeveria e Kosovës do të marrë së shpejti masa të reja anti-COVID si pasojë e rrezikut nga varianti i ri i quajtur Omicron, nga...

Tragjedi e madhe tani, një foshnje dhe një 8-vjeçar në mesin e viktimave

0
Një foshnje dhe një fëmijë trevjeçar ishin në mesin e katër personave që humbën jetën mëngjesin e së martës në një zjarr që pasoi...

EKSKLUZIVE! Sapo erdhi ky lajm për liberalizimin e vizave

0
Ambasadori Christoph Weidinger ia ka rikonfirmuar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mbështetjen e Austrisë për liberalizmin dhe për integrimet euro-atlantike. Kjo është bërë...

LAJMI I FUNDIT : Dorëheqja e Qeverisë, kjo ndodhi tani

0
Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ableard Tahiri ka fajësuar pozitën që nuk po arrin që ta organizojë siç duhet punën...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes tragjikisht një person

0
I lënduari në aksidentin që ndodhi më 18 nëntor, në rrugën Shtime – Suharekë, në fshatin Carralevë, ka vdekur dje. Viktima fillimisht ishte dërguar në...

Kurti shfuqizon dy vendime të rëndësishme të qeverive të kaluara

0
Kryeministri Albin Kurti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook ka treguar se gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë kanë shfuqizuar dy...

Skandaloze, Ramabaja flet me zë të vogël: Xhavit Haliti është i mirë me e...

0
Sadri Rambaja është dëgjuar në debatin e T7 duke thënë për deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, se është i mirë...