Thursday, December 2, 2021

EKSKLUZIVE! Njoftim i rëndësishëm nga Qeveria Kurti

0
Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën ka marrë disa vendime, në mesin e tyre edhe miratimin e masave...

A e dini cila është lidhja familjare në mes të Bashkim Jasharit dhe Rrahman...

0
Bashkim Jashari është emëruar këtë të martë Komandant i Forcës së Sigurisë së Kosovës. Ai e ka pasuar në këtë pozitë Rrahman Ramën i cili...

SKANDAL! Eskalon Milaim Zeka, e quan “hajvan” deputetin e LVV-së

0
Gazetari Milaim Zeka në emisionin Frontal të T7, ka folur për deputetin e VV-së, Enver Dugollin, shkruan Express. Pas një përplasjeje të Dugollit me Zekën,...

Njoftim i rëndësishëm për ata që udhëtojnë nga Vushtrria në Prishtinë

0
Policia e Kosovës në Mitrovicën Jugore u ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që për shkak të punimeve në zgjerimin e rrugës...

Pamje të frikshme : Autobusët formojnë ‘mur’ në urë për këtë arsye

0
Moti i keq i djeshëm që goditi disa zona në Turqi shkaktoi shumë probleme në transportin rrugor dhe detar, ndërsa u kushtoi jetën të...

Masat e reja, s’ka transport publik për këtë shtresë

0
Qeveria e Kosovës pritet që sot të marrë vendim në lidhje me masat anti-COVID, të cilat kanë të bëjnë me ashpërsimin e masave për...

Njoftim shumë i rëndësishëm nga SBASHK-u

0
Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK), ka dhënë detaje për takimin që kanë mbajtur sot me...

BE ka një thirrje për Serbinë, në lidhje me Kosovën

0
Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Serbisë që ta rishqyrtojë vendimin e saj për refuzimin e vizitës së katër ministrave të Kosovës në Luginën...

Merret vendimi për orën policore në Kosovë

0
Qeveria e Kosovës pritet të vendos pas pak rreth masave të reja kundër COVID-19.m Mbledhja elektronike është duke u mbajtur ndërsa po diskutohet në detaje...

Këtë gjë e tha Rrahman Rama pas dorëheqjes së tij

0
Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama, ka dhënë një prononcim të shkurtër për Klan Kosovën pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të këtij...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes tragjikisht një person

0
I lënduari në aksidentin që ndodhi më 18 nëntor, në rrugën Shtime – Suharekë, në fshatin Carralevë, ka vdekur dje. Viktima fillimisht ishte dërguar në...

Kurti shfuqizon dy vendime të rëndësishme të qeverive të kaluara

0
Kryeministri Albin Kurti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook ka treguar se gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë kanë shfuqizuar dy...

Skandaloze, Ramabaja flet me zë të vogël: Xhavit Haliti është i mirë me e...

0
Sadri Rambaja është dëgjuar në debatin e T7 duke thënë për deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, se është i mirë...