Thursday, September 23, 2021

Çfarë ndodhi gjatë natës në Jarinjë?

0
Nata e dytë e protestës në Jarinjë ka kaluar e qetë dhe pa ndonjë incident. Numri i protestuesve serbë gjatë natës është zvogëluar edhe për...

Vuçiq i quan kriminale operacionet e Policisë së Kosovës në Veri

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar edhe njëherë përmes rrjeteve sociale për zhvillimet në Veri, raporton G.Sinjali. Vuçiq përmes një postimi ka thënë se...

“Ik bëj hundën se e ke skandal”, sherri i patreguar mes vajzave të Përputhen

0
Ada ishte në qendër të vëmendjes puntatën e sotme në Përputhen për shkak të zënkave që pati pothuajse gjatë gjithë kohës me Mikelën në...

Gjuriq paralajmëron: Sonte në mesnatë pritet të ndodhë kjo në Mitrovicë

0
Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq ka reaguar pasi Kosova sot ka filluar reciprocitetin me Serbinë për targat e...

“Xhandarmëria gati për urdhrat e Vuçiqit” – Serbia provokon rëndë duke publikuar video të...

0
Shteti serb po vazhdonë të nxisë dhe provokojë situatën pas zhvillimeve në veri të Kosovës ku aktualisht gjendet Policia e Kosovës. Ministria e Brendshme Serbe...

Vajza nga Shqipëria bëhet virale pasi ngjason shumë me presidenten Osmani (VIDEO)

0
“TikTok” ka bërë që shumë njerëz të gjejnë personat që ngjasojnë shumë me ta. Një vajzë nga Shqipëria është bërë virale në këtë platformë pas...

Fatmir Sheholli tregon skenarin për situatën në veri: Këtë vendim pritet ta merr sot...

0
Njohësi i marrëdhënieve shqiptaro-serbe, Fatmir Sheholli, në një deklaratë për Gazeta Blic, thotë se presidenti serb, mund t’i tërheq ministrat nga Qeveria Kurti, pas...

LAJMI I FUNDIT: Ushtria serbe i afrohet kufirit me Kosovën pas vendosjes së policisë...

0
Forcat ushtarake të Serbisë i janë afruar vijën kufitare me Kosovën. Kështu sapo ka raportuar gazetari i The Economist, Tim Judah, i cili zhvillimet e...

“Vuçiq thërret këshillin e sigurisë pas vendimit të Kosovës për targat”

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka thirrir një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë për të martën në orën 10...

Si iu shiten UDB-se dhe BIA-s serbe, historianet e njohur shqiptarë – Arsyeja qe...

0
Reshat Badallaj: Si iu shit,ën UDB-së; Jusuf Buxhovi, Mehmet Kraja e disa të tjerë.Josip Broz Tito, kryetar i përhers,hëm i Jugo sllav,isë, gabimin më...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...