Thursday, September 23, 2021

“Dhoma e ferrit”/ Pamjet e vendit ku Babis vrau 20-vjeçaren dhe inskenoi grabitje nga...

0
Fotografitë në dhomën ku u vra 20-vjeçarja Caroline në Glyka Nera të Greqisë janë publikuar nga mediumet greke. Pamjet, të cilat përfshihen në dosjen e...

Fundi i botës? Pse koronavirusi po konsiderohet si shenjë e kiametit

0
Fundi i Botës është afër, nëse besohen profecitë e çuditshme fetare për koronavirusin dhe tufat e njerëzve që shkojnë pas tyre. Kjo është arsyeja...

Dëshmitari në Hagë: Më ka ardh marre me shku te mjeku me thanë që...

0
Gjykimi i ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa po vazhdon në Dhomat e Specializuara në Hagë ku po dëgjohet dëshmitari i parë...

IHK: Nesër dita dhe nata do zgjasin nga 12 orë

0
Nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga lokale shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se...

Apple njeh territorin e Kosovës me sistemin e ri operativ

0
Gjiganti teknologjik, Apple, e ka njohur territorin e Kosovës në hartë me sistemin e ri operativ, të lansuar të hënën. Për dallim nga softuerët e...

AstraZeneca prezanton rezultate shpresëdhënëse për shërim të kancerit të gjirit

0
Një provë e re që është duke u bërë për të trajtuar kancerin e gjirit, po vlerësohet si “novatore”. Kompania farmaceutike AstraZeneca, ka bërë të...

Me ne fund zbulohet e verteta se a ka pasur gisht SHBA ne rrezimin...

0
Me ne fund zbulohet e verteta se a ka pasur gisht SHBA ne rrezimin e Qeverise Kurti 1 – Flet ambasadori Kosnett Ambasadori Kosnett flet...

Ky është Kosovari qe po lyp punëtor ne Suedi, rroga më e vogël 4200...

0
Suedia ka shume nevojë për fuqi punëtore të specializuar, pra, nëse ju jeni shumë i mirë si punëtor në firmën ku punoni, ajo vetë...

Paralajmërimi i profesorit anglez: Na pret kohë e paqartë, mbani maskën edhe kur s’obligoheni

0
Profesori anglez, Adam Finn, i cili është anëtar në Komisionin e Përbashkët për Vaksinim dhe Imunizim, ka bërë thirrje që të respektohen sa më...

I riu në Holandë del i armatosur në ballkon dhe qëllon kalimtarët në rrugë,...

0
Sot, pati një sulm në qytetin Almelo në Holandë.  Dy persona u vranë dhe një u plagos në një sulm mëngjesin e sotëm në Almel....

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...