Thursday, December 2, 2021

Murati paralajmëron rritje ekonomike prej 7.9%, Hajdari anëtarësim në OBT

0
Pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati si dhe ministrja e Tregtisë Rozeta Hajdari kanë mbajtur konferencë...

Mësohet çmimi i një tikete për finalen e Ligës së Kampionëve

0
Shifra të larta Më 29 maj do të zhvillohet ndeshja finale mes Chelsea dhe Manchester City në stadiumin e Portos “Estadio do Dragao”. Në këtë takim...

Vdes këmbësori pasi u godit nga vetura

0
Një këmbësor ka vdekur si pasojë e goditjes nga një veturë dje në Han të Elezit. Policia thotë se këmbësori ka vdekur në emergjencën e...

Kërkohet që viteve të ardhshme Qeveria të mos ua paguaj polisat kufitare mërgimtarëve

0
Sot, Instituti GAP ka publikuar raportin “Pagesa e polisave kufitare nga buxheti i shtetit”. Me këtë rast, raporti vlerëson se pagesa e polisave kufitare nga...

E FUNDIT // Deputetja Franceze ‘Ofendon’ Rende Kosoven Nuk I Ka Kursyer Fjalet Aspak…Duhet...

0
Deputetja e Parlamentit Evropian që vjen nga partia e eks.tre.mit të djathtë në Francë ‘Fronti Nacional’ Dominique Bilde, ka kri.tik.uar presidentin francez, Emmanuel Macron...

Profesori amerikan: Pragu i ulët zgjedhor, shkaku pse në Kosovë mban kaq shpesh zgjedhje

0
Zgjedhjet e shpeshta parlamentare në Kosovë po ndodhin si shkak i pragut të ulët zgjedhor. Kështu ka konstatuar profesori amerikan dhe eksperti i Ballkanit...

LAJMI FUNDIT Lumir Abdixhiku ‘GODET’ Albin Kurtin…Ti Ke Dështuar

0
Kryetari aktual i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se dë.shtimi i Ministrisë në sigurimin e va hks.inave nuk guxon të zëvendësohet me su.Im e...

Sami Lushtaku zyrtarisht kandidat i PDK’së në Skenderaj

0
Dega e PDK-së në Skenderaj ka konfirmuar që Sami Lushtaku do të jetë kandidat në zgjedhjet lokale. Konfirmohet kandidatura e Sami Lushtakut për kryetar të...

E FUNDIT // Ivica Daçiq “Trondit” Ballkanin…Rusia Dhe Kina Te Perfshihen Ne Dialog…

0
Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq tha se dialogu me Kosovën nuk po shkon drejt një përfundimi të suksesshëm dhe f ajin për...

Ja rrëfimi i 31 vjeçares Shqiptare që u martua me një sërb në Skenderaj!...

0
Pjesë e kësaj familje ajo është që 6 vite kur u martua me Vladimirin që vjen nga komun iteti serb. Ajo ka thënë për...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Vdes tragjikisht një person

0
I lënduari në aksidentin që ndodhi më 18 nëntor, në rrugën Shtime – Suharekë, në fshatin Carralevë, ka vdekur dje. Viktima fillimisht ishte dërguar në...

Kurti shfuqizon dy vendime të rëndësishme të qeverive të kaluara

0
Kryeministri Albin Kurti, përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook ka treguar se gjatë mbledhjes së djeshme të qeverisë kanë shfuqizuar dy...

Skandaloze, Ramabaja flet me zë të vogël: Xhavit Haliti është i mirë me e...

0
Sadri Rambaja është dëgjuar në debatin e T7 duke thënë për deputetin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, se është i mirë...