Thursday, September 23, 2021

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...

Vendimi drastik në Gjermani, të infektuarit e pavaksinuar nuk paguhen gjatë karantinës

0
Gjermania ka marrë një vendim në bazë të të cilit ata që nuk janë vaksinuar ndaj COVID-19 dhe infektohen nuk do të përfitojnë kompensim...

“Dhoma e ferrit”/ Pamjet e vendit ku Babis vrau 20-vjeçaren dhe inskenoi grabitje nga...

0
Fotografitë në dhomën ku u vra 20-vjeçarja Caroline në Glyka Nera të Greqisë janë publikuar nga mediumet greke. Pamjet, të cilat përfshihen në dosjen e...

Parashikimi i motit për ditët në vazhdim

0
Të enjten parashikohet të ketë mot pjesërisht të vranët me më shumë diell gjatë ditës. Prej së premtes dhe përgjatë fundjavës kthjellime dhe më...

Fillimi i vitit të ri shkollor, vjen lajmi i fundit nga Ministria e Arsimit

0
Kanë kaluar tri jave kur është dashur të niste fillimi i vitit të ri shkollor, por gjendja me pandeminë COVID-19 ka bërë që të...

Pamje kur xhandarmëria serbe vrojton Policinë e Kosovës në Jarinje

0
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targa, pjesëtarë të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në gjendje gatishmërie...

E trishtë/ Gruaja nga Vitia ndërron jetë 10 minuta pasi varrosi bashkëshortin

0
Çifti Idriz e Hasime Sallahu nga fshati Kabash i komunës e Vitisë, kanë ndërruar jetë një ditë ndaras, nga njëri-tjetri. Familjarët gjatë ditës së djeshme...

Fundi i botës? Pse koronavirusi po konsiderohet si shenjë e kiametit

0
Fundi i Botës është afër, nëse besohen profecitë e çuditshme fetare për koronavirusin dhe tufat e njerëzve që shkojnë pas tyre. Kjo është arsyeja...

Pamje nga dita e tretë e protestës, Veriu mbetet i bllokuar

0
Për shkak të bllokimit të rrugëve që shpijnë në pikat kufitare Jarinje dhe Bërnjak, disa qytetarë serbë janë detyruar të ecin në këmbë disa...

Kështu mund ta shkarkoni certifikatën elektronike të vaksinimit

0
Ju njoftojmë se nga sot, secili person i vaksinuar mund të shkarkojë certifikatën elektronike të vaksinimit nga platforma https://ekosova.rks-gov.net/. Për ta shkarkuar certifikatën elektronike, gjeni...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...