Mbi 2500 të rinj në Kosovë janë të diplomuar, por pa...

Mbi 2500 të rinj të diplomuar janë të papunë në Kosovë. Kështu u konstatua në konferencën e organizuar nga Akademia e Shkencave dhe e...

OSHP-ja po ndihet e shantazhuar nga kompania “Security Code” e Lushtakëve

Kallëzimi penal si dhe sponsorizimi i faqeve në rrjetin social Facebook nga kompania “Security Code”, me pretendimet se kryesuesi i Organit Shqyrtues të Prokurimit,...

Qytetarët detyrohen të paguajnë për humbjet e KEDS-it

Qytetarët e vendit në faturën e shpenzimit të rrymës janë ngarkuar të paguajnë edhe humbjet e KEDS-it në rrjet.Ata gjithashtu janë ngarkuar me pagesë...

Çfarë do të thotë të jesh prodhues në Kosovë? (Video)

Klubi i Prodhuesve të Kosovës (KPK), ka realizuar një video në cilën tregohet se çka do të thotë të jesh prodhues në Kosovë? Në këtë...

Rritet presioni turk për blerje të T Mobile në Shqipëri ,...

Dështimi i dukur në plan të parë i tentativës serbe për blerje të operatorit të dytë të telefonisë mobile Telekom Albania nga kompania shtetërore...

“Tronditë” Ronaldo me deklaratën pas eleminimit!

Cristiano Ronaldo ka folur për herë të parë pas eliminimi nga Kupa e Botës. Kombëtarja e Portugalisë është eliminuar nga botërori pas humbjes 2:1...

Ky do të jetë shpërblimi për shoferët që s’kanë bërë kurrë...

Të gjithë ata drejtues automjetesh të cilët në 5 vitet e fundit nuk kanë kryer asnjë aksident do të paguajnë më pak lekë për...

Kosova me shkallë të lartë të papunësisë- sektorët ku ka më...

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore për tre mujorin e katërt 2017.Sipas këtij publikimi dy të...

Haradinaj siguron qytetarët se s’do të ketë rritje dhe as ndërprerje...

Kryeministri Ramush Haradinaj,ka vizituar para disa minutave Korporatën Energjetike të Kosovës. Pas takimit me udhëheqësit e kësaj korporate, kryeministri Haradinaj ka siguruar qytetarët se s’do...

KEK’u paralajmëron krizë energjetike,ja arsyet e tyre

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) u ka bërë thirrje banorëve të Hades e Shipitullës që të nënshkruajnë kontratat për zhvendosje nga shtëpitë dhe pronat...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ