Home Ballina Lajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

On each category you can set a Category template style, a Top post style (grids) and a module type for article listing. Also each top post style (grids) have 5 different look style. You can mix them to create a beautiful and unique category page.

Kujdes: Këto janë komunat më të prekura nga rriqrat

Instituti i Shëndetësisë tregon komunat më të prekura nga rriqrat. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka apeluar për kujdes, pasi nga pickimi i rriqrave sepse ato nuk fluturojnë as nuk i afrohen...

Ky është ‘çelësi për Kosovën’, sipas Catherine Ashton

Catherine Ashton tregon ‘çelësin për Kosovën’.Roli i bashkësisë ndërkombëtare është vendimtar për përmirësimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës, thotë ish-kreu i diplomacisë evropiane, Catherine Ashton.Ajo shton se shpreson së shpejti të arrihet një...

Qeveria i ka ditët e numëruara, opozita konfirmon se këtë javë bëhet teksti i...

Vjosa Osmani e Glauk Konjufca kanë konfirmuar se këtë javë përpilohet teksti i mocionit për rrëzimin e qeverisë.Këtë javë pritet takimi i liderëve të opozitës, kështu për një mocion votëbesimi për qeverisjen aktuale. Opozita...

Qeveria britanike po i lë mijëra familje pa ushqim të mjaftueshëm

Sipas një raporti të organizatës “Human Rights Watch”, qeveria e Britanisë së Madhe është duke i shkelur obligimet e saj për të siguruar ushqim të mjaftueshëm për të gjitha familjet. Në raportin e publikuar...

Mocioni i mosbesimit, opozita ka këtë kërkesë nga deputetët

Tema për rrëzimin e Qeverisë aktuale të Kosovës vazhdon të mbetët e përfolur nga opozita.Secili deputet pa e ndarë gjininë dhe etninë, që e përkrah mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë – derën...

Në këtë gjendje kanë përfunduar ulëset e vendosura në hapsirën e UP-së

Ulëset e vendosura në hapësirën e Universitetit të Prishtinës kanë përfunduar të dëmtuara.Profesori Milazim Krasniqi, ka postuar një fotografi në të cilën shihet dëmtimi i ulëseve, që janë vendosur në ambientet e Kampusit Universitar...

Kaplohet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Është kapluar sot nga zjarri një banesë në rrugën C në Prishtinë.Nga ky zjarr nuk raportohet për të lënduar, ndërsa zjarri është lokalizuar. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësja e policisë në Rajonin e...

Përleshja mes zyrtarëve të LDK-së, i pranishëm edhe Avdullah Hoti

Sot ka ndodhur një përleshje mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka qenë i pranishëm në përleshjen fizike që ka ndodhur në degën kryesore të kësaj...

Me cilat shtete e zëvendësoi Kosova Serbinë, pas taksës 100%?

Muaj më parë, Qeveria e Kosovës vendosi taksën prej 100% për produktet e Serbisë.Për efektet e saj si në planin ekonomik ashtu edhe politik, ka mendime e vlerësime të ndryshme. Disa i shohin si...

A doni të zbuloni mesazhin tuaj të veçantë shpirtëror? Zgjidhni një imazh dhe lexoni...

Ndikimi energjetik i universit ndihet vazhdimisht, sidomos nëse jeni më të ndjeshëm se të tjerët. Prandaj, nganjëherë është e dobishme të marrësh udhëzime shpirtërore. Nëse dëshironi të zbuloni mesazhin tuaj shpirtëror, ju rekomandojmë që...
- Advertisement -

LATEST NEWS

MUST READ