Thursday, September 23, 2021
Home Blog

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia në Kosovë. Ambasada e SHBA’së ka bërë thirrje që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet dhe të ulën tensionet menjëherë, shkruan Gazeta Metro. Në komunikatën e ambasadës thuhet se i bashkëngjitën reagimit të Bashkimit Evropian,...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli sot sytë përgjithmonë. Djali 12-vjeçar i familjes Gjoka nuk ka rritur dot t’u mbijetojë plagëve të djegies dhe ndërroi jetë pas 3 muajve. Vajza 14-vjeçare ndërroi jetë e para, më pas motra e saj 19-vjeçare Daniela, më...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e ditur përmes një video të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, në faqen zyrtare në Facebook. Në këtë video, ambasadori gjerman u drejtohet kosovarëve me disa pyetje dhe një thirrje. “Mirëmëngjes të gjithë qytetarëve të Kosovës. Më lejoni...

Masa të reja nga e hëna, ministri Vitia mbledh sot kryetarët e komunave

0
Përfaqësues të Asociacionit të Komunave të Kosovës do të takohen sot me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, për të diskutuar rreth masave të reja anti-COVID, raporton Express Këtë për Express e ka konfirmuar drejtori i ekzekutiv i AKK-së, Sazan Ibrahimi. “Sot në orën 14:00 do të takohemi me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia”, ka deklaruar Ibrahimi. Ndryshe, Vitia të mërkurën derisa po...

Mashtrimi në Instagram/ Tayna ndryshe nga jeta e përditshme (FOTO)

0
Emra të shumtë të estradës janë të njohur për operacionet e ndryshme plastike dhe kjo shihet në momentin kur disa prej këngëtarëve tona nuk janë të rregulluara e ku ato duken tërësisht ndryshe. Këtu nuk bën përjashtim as Tayna. Reperja kosovare ishte në fokus të faqes së njohur të Instagramit, “Vipat e Bllokut” e ku ajo duket tërësisht ndryshe nga ajo...

Vendimi drastik në Gjermani, të infektuarit e pavaksinuar nuk paguhen gjatë karantinës

0
Gjermania ka marrë një vendim në bazë të të cilit ata që nuk janë vaksinuar ndaj COVID-19 dhe infektohen nuk do të përfitojnë kompensim ose pagë për periudhën që do të futen në karantinë. Vendimi do të zbatohet duke nisur nga 1 nëntori. Kritikët e konsiderojnë atë një masë të barabartë me vaksinimin e detyrueshëm. Sipas skeptikëve, vendimi do të detyrojë...

“Dhoma e ferrit”/ Pamjet e vendit ku Babis vrau 20-vjeçaren dhe inskenoi grabitje nga shqiptarët

0
Fotografitë në dhomën ku u vra 20-vjeçarja Caroline në Glyka Nera të Greqisë janë publikuar nga mediumet greke. Pamjet, të cilat përfshihen në dosjen e çështjes, përshkruajnë skenën e vdekjes, por edhe lëvizjet e pilotit 32-vjeçar. Në foto shfaqet dhoma horror, ku gjithçka është kthyer përmbys, pasi Babis inskenoi grabitje nga shqiptarët. PAMJE: /GazetaSinjali

Dhëndri thyen shpinën në festën e dasmës, shokët e hodhën lart por nuk arritën ta presin

0
Një dhëndër e ka thyer shpinën në festën e dasmës së tij, pasi shokët nuk arritën ta prisnin, pak pasi e kishin gjuajtur në ajër, një veprim ky që llogaritet tradicional në dasma. Momenti i rënies është kapur nga kamerat që po xhironin dasmën. Në video shihet se teksa nusja vallëzon e lumtur, vetëm pak sekonda më vonë, bashkëshorti i saj...

Parashikimi i motit për ditët në vazhdim

0
Të enjten parashikohet të ketë mot pjesërisht të vranët me më shumë diell gjatë ditës. Prej së premtes dhe përgjatë fundjavës kthjellime dhe më ngrohtë. Të enjten vranësirat do të fillojnë të shpërndahen, e ku do të zëvendësohen me kthjellime nga dita e premte dhe përgjatë fundjavës.  Të premten në mëngjes parashihet mot më i ftohtë, e gjatë ditës më...

Fillimi i vitit të ri shkollor, vjen lajmi i fundit nga Ministria e Arsimit

0
Kanë kaluar tri jave kur është dashur të niste fillimi i vitit të ri shkollor, por gjendja me pandeminë COVID-19 ka bërë që të shtyhet nisja e mësimit. Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Dukagjin Popovci ka thënë se po presin që Qeveria nesër ose më së largu pasnesër të merr vendim për nisjen e mësimit me prezencë fizike. “Ne presim...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Amerika i reagon ashpër Kurtit: Ja si e quan Kurtin

0
Ambasada amerikane në Kosovë ka reaguar pas aksionit në veri të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit për targat e automjeteve që vijnë nga Serbia...

Tragjedi e rëndë, shuhet një familje e tërë

0
Numri i viktimave nga shpërthimi i bombolës mëngjesin e 4 korrikut në Velipojë ka shkuar në 4, pasi djali i vogël i familjes mbylli...

Ambasadori i Gjermanisë ka disa pyetje dhe një thirrje për kosovarët

0
Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, i është bashkuar fushatës së Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim kundër COVID-19, raporton Express. Kjo është bërë e...