Tuesday, August 3, 2021
Home Blog

Çun Lajçi dëshpërohet me mërgimtarët e Prishtinës: Asnji prej tyne s’erdhi!

0
Aktori Çun Lajçi nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar dëshpërimin e tij për mërgimtarët e Prishtinës. Sipas tij, përderisa mërgimtarët nga vendet e tjera kanë shkuar tek ai për t`i marr dy librat e tij, këtë nuk e kanë bërë mërgimtarët e Prishtinës, ndonëse i kanë porositur librat. Postimi i plotç i Lajçit: Mërgimtarve të Prishtinës Me vjen mirë që mërgimtarët e...

Veproni kështu dhe kurrë nuk do t’ju vijë era djersë!

0
Ekziston mënyra që përgjithmonë të shpëtoni nga aromat e pakëndshme të shkaktuara nga djersitja, kështu që nuk do të shëroni pasojat por shkaktarin. Djersitja e tepërt është diçka që vërtet mund t’ju krijojë situata shumë të pakëndshme. Pa marrë parasysh që keni shprehi të mira higjienike dhe që shpesh bëni dush, së paku njëherë me siguri keni bërë pyetje se...

Valbon Krasniqi tregon nëse do të ketë sërish mbyllje totale pas rritjes së rasteve me COVID-19

0
Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e lehtë e numrit të infektimeve më Covid19, ndërsa rreth 90 për qind e infektimeve janë me variantin Delta si dhe rreth 7-8 për qind e rasteve të infektimit janë me variantin Alfa. Këto të dhëna i bëri të ditur, ditë më parë Institutit Kombëtar i Shëndetit Publike në Kosovë. Valbon Krasniqi, drejtori...

Fermerit i digjen 3 hektarë me të mbjellura, thotë se zjarrin e shkaktoi dikush

0
Zjarret që po paraqiten po u shkaktojnë dëme fermerëve që kanë arë e hektarë të tërë me të mbjellura. Kështu i ka ndodhur edhe Nexhat Brahimit, fermer nga Vllahia. Ai tregoi se ka pasur 3 hektarë të mbjellur me arrë, të cilët i janë djegur. E për këtë ngjarje, ai thotë se e ka shkaktuar dikush qëllimisht, pasi pronat rreth arës së...

Kjo është gjendja në pikat kufitare në hyrje-dalje të Kosovës

0
Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar në lidhje me gjendjen në pikat e kalimit kufitarë në hyrje-dalje të Kosovës. Sipas këtyre të dhënave deri në dy orë janë pritjet për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare Dheu i Bardhë, ku kolonat kanë arritur deri në 1500 metra, ndërsa për dalje pritet janë deri në 30 minuta. Në Jarinjë pritjet...

Policia e Kosovës: Të gjithë zjarrvënësit do të përballen me organet e drejtësisë

0
Policia e Kosovës ka dalë me një komunikatë lidhur me vatrat e zjarrit që janë përhapur në shumë vende të Kosovës. Policia bën me dije se ata që kanë shkaktuar zjarret, qëllimshëm apo me neglizhencë, do të ndiqen nga organet e drejtësisë. Kjo është komunikata e plotë: Referuar situatës në të cilën ndodhemi lidhur me përhapjen e disa zjarreve nëpër lokalitete të...

Kurti: Në Rio morëm një medalje, në Tokio 2, të fillojë puna që në Paris të marrim 3 e më shumë

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur para publikut të mbledhur në sheshin e Prishtinës për kampionet olimpike të Kosovës. Kurti ka thënë se puna e madhe që kanë bërë kampionet janë motivim për të gjithë qytetarët e Kosovës. Ai ka pasur fjalë të mëdha edhe për kampionen e parë në histori të Kosovës, Majlinda Kelmendi. “Mirmbrëma dhe urime të gjithëvë....

Shpend Ahmeti: Edhe në New York ka gropa

0
Edhe në rrugët e Neë York-ut ka gropa ka thënë kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, duke iu përgjigjur kritikëve të qeverisjes së tij tetëvjeçare në kryeqytet. Në rrëfimin për Pressing, kryetari Ahmeti ka thënë se qeverisja e tij ka dhënë rezultate të shumta dhe se kualiteti i jetës është përmirësuar për secilin banor të kryeqytetit. Ai ka thënë se Prishtina do...

Shpend Ahmeti: Pushteti të han si dyner

0
Duke folur për dy mandatet e tij si kryetar i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se sado politikan i mirë të jesh, pushteti të konsumon, prandaj ka thënë se të gjithë politikanët duhet t’i menaxhojnë pritjet e qytetarëve. Në rrëfimin për Pressing, Ahmeti ka thënë se është e pamundur të kënaqen të gjitha pritjet e qytetarëve. “Pushteti të han. Domethënë, m’u...

Kimete Berisha ka disa fjalë për burrin e Vjosa Osmanit: S’e merr kush seriozisht

0
Publicistja Kimete Berisha ka komentuar debatin ndërmjet deputeteve të PDK-së dhe bashkëshortit të presidentes Vjosa Osmani, Prindon Sadriu. Ajo ka pyetur se përse krejt armiqtë e këtij të fundit janë gra. “prandaj nuk na lë neve përshtypje asnjë mashkull me faqe të kuqe…që jeton në lagjen luksoze ‘Marigona’ dhe që veç rrin tuj përqurravë ‘o ku-ku,’a kanë përmend emrin’, e tuj...

Stay connected

74,554FansLike
- Advertisement -

Latest article

Çun Lajçi dëshpërohet me mërgimtarët e Prishtinës: Asnji prej tyne s’erdhi!

0
Aktori Çun Lajçi nëpërmjet një postimi në Facebook ka treguar dëshpërimin e tij për mërgimtarët e Prishtinës. Sipas tij, përderisa mërgimtarët nga vendet e tjera...

Veproni kështu dhe kurrë nuk do t’ju vijë era djersë!

0
Ekziston mënyra që përgjithmonë të shpëtoni nga aromat e pakëndshme të shkaktuara nga djersitja, kështu që nuk do të shëroni pasojat por shkaktarin. Djersitja e...

Valbon Krasniqi tregon nëse do të ketë sërish mbyllje totale pas rritjes së rasteve...

0
Ditëve të fundit është vërejtur një rritje e lehtë e numrit të infektimeve më Covid19, ndërsa rreth 90 për qind e infektimeve janë me...