Ish-anëtari i SHIK-ut: Grabovci, dallavergji i PRONTOS-s, postier i Thaçit, arkëtar i SHIK-ut

Ish-anëtari i SHIK-ut dhe UÇK-së, Naim Miftari, thotë se Adem Grabovci është dallavergji i PRONTO-s, plaçkitës kryesor i AKM-së, postier i Hashim Thaçit dhe arkëtar i SHIK-ut.

Sipas Miftarit, me parat e haraçit dhe të tenderëve Grabovci paguante rrogat e nënpunësve të shefit tjetër Kadri Veselit.

“Lajmërohet Adem Grabovci, mbështetë Thaçin për korrigjimin e kufijve me Serbinë.????.!

………………..

Na ke munguar shum koh o Adem Pronto dollovergjija e plaqkitsi krysor i AKM o postjeri i Hashim Thaqit e arkatari i SHIK_ut që me pare të haraqit e tanderve pagunit rrogat e nepunsve te shefit tjeter Kadri Veselit”, shkruan Miftari në Facebook.